Adana köprübaşı
Otur saraya karşı
Gel beraber gezelim
Dosta düşmana karşı

Vur çapayı çapayı
Vur kazmayı kazmayı
Kız başına bağlamış
Oyalı da ipek yazmayı

Bir türkü bu kadar mı güzel okunur diyeceksiniz? Okunur işte sevgili okurlar. İşin içinde muhterem Üstat Prof. Dr. Haydar Baş olunca her şey ama her şey bir başka güzel olur… Türküde güzel okunur, halayda bir başka çekilir, marşta en ala şekilde söylenir, sanat müziğinde en ince ve zarif duygularla icra edilir... Bir aşk sarhoşluğu içinde kaptırır gidersiniz kendinizi... Her şeye ama her şeye Üstat bir başka anlam katıyor sevgili okurlar. Onunla acılar tatlılaşıyor, bakırlar altın oluyor, tortular durulup, arı duru hale geliyor. Her hangi bir ilde yapılan milli kahramanlar programına katıldığınızda bu duyguları en güzel bir şekilde yaşayabilirsiniz. Denemesi bedava...
“Adana köprübaşı” türküsünün bugüne dek icra edilen en güzel yorumunu dinledik, Adana Milli Kahramanlarımız programında. Üstadımız ve milli kahramanları, büyük bir aşkla ve şevkle dur durak bilmiyorlar. Her hafta bir başka ilden sesleniyorlar milletimize.
Hafta sonu Çukurova’sı ve beyaz altın pamuğu ile meşhur Adana ilimizdeydik. Daha düne kadar pamuğu ve pamuk ağaları ile meşhur ilimiz Adana, getirilen tahdit ve kotalar sonucu göstermelik olarak pamuğunu ekmekte bugün. Eski yıllarda ihraç ettiğimiz pamukta şu an ithalatçıyız. Hem de dünya ikincisi olarak… Ağlar mısınız güler misiniz bu garip hale?.. Şu unutulmamalıdır ki, tarımda en stratejik ürünümüz pamuktur ve bu topraklarda pamuk ekilmezse Türk çiftçisi para ka-za-na-maz.
Son 5 yılda her yıl ortalama 1 milyar dolar pamuk ithalatına para ödemiş bulunmaktayız. Eski yıllarda 12,4 milyar net ihracatı yapan ve 3 milyon kişiye istihdam sağlayarak 12 milyon nüfusa bakan ve neredeyse ülkenin 1 numaralı sektörü olan pamukçuluk şimdilerde, Adana’da da olduğu şekliyle yerlerde sürünmekte… Beyaz altınımız karalar bağlamış durumda.
Emaneti ehline teslim ettiğimiz gün başta pamuk olmak üzere yine tüm ürünlerimizi en kaliteli bir şekilde üretmek üzere ihraç edebiliriz. Bu iş hiç ama hiç zor değil. Çözüm ve çare; “İŞ AŞ HAYDAR BAŞ” şeklinde barım barım bağırmakta.
Tekrar tekrar severek, muhabbetle kazmayı ve çapayı toprağa vurmak; hasad zamanlarımızı bayrama çevirmek elimizde… Bağımsız Türkiye Partisi’ne vereceğiniz 1 oy her şeyi değiştirecektir. Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın konuşmasında da söylediği şekliyle bugüne dek ipsizini, sapsızını, hırsızını, arsızını, dincisini şucusunu-bucusunu herkesi oylarımızla iktidar ettik. Ama gel gör ki Prof. Dr. Haydar Baş hocamızı başımıza getirmedik! Bu Allah’a reva mıdır sevgili okurlar?.. 
Rus bilimadamları Üstat Prof. Dr. Haydar Baş hocamızı dinleyip, baş tacı edip, her dem akıl alıp meclislerine sokarken; biz aziz Türk milleti olarak hocamıza Meclisi çok göreceğiz. Bu işin akılla izah edilecek hiç bir tarafı yoktur sevgili okurlar. Bu saatten sonra her zaman ve her zeminde ve her yerde: “Selamun aleykum Haydar Baş, nasılsınız Haydar Baş?, İyi misiniz Haydar BAŞ?, Allah’a emanet olunuz Haydar BAŞ!..”
Ve derken birde bakacağız ki, sandıktan tek başına çıkan bir Bağımsız Türkiye iktidarı… Bu iş 1 oy kullanmak kadar basit ve kolay. Böylelikle “oy”lar boşa gitmeyecek, “oy”lar Amerika’ya gitmeyecek.
Bilelim ki Prof. Dr. Haydar Baş’a verilmeyen her oy koskocaman birer sıfırdır ve dahi boşa gitmiştir. Geleceğinde de Allah’a verilemeyecek bir mesuliyeti bünyesinde barındırmaktadır. Allah (cc) ayıkanlardan eylesin...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.