HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 HAZİRAN 2022, SALI

Genç ressamlar ilk sergilerini tarihi konakta açtı

28 10:30:00.05.2022
Minik ressamların sanat eserleri katılımcılardan tam not aldı
Adana’nın Kozan ilçesinde akrilik boyalarla hazırladıkları tablolarından oluşan ilk sergilerini tarihi konakta sergileyen Şehit Cengiz Eroğlu Ortaokulu öğrencileri, ziyaretçilerini mest etti.
 
Roma döneminden kalma Tarihî Hurmalı Konak'ta resim öğretmeni Ali Çevik önderliğinde ilk resimlerini ziyaretçilerin beğenisine sunan öğrencilerin sergi açılışını Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazi Keleş gerçekleştirdi.
 
Roma döneminin izlerini taşıyan Hurmalı Konak bahçesinde 27-30 Mayıs tarihlerinde açık olacak serginin en minik sanatçısı 7 yaşındaki Arya Öykü Çevik olurken, 7 ve 8. sınıf 12 öğrencinin hazırladığı 32 resim tablosu ziyaretçilerden tam not aldı.
 
Sergi hakkında bilgi veren resim öğretmeni Ali Çevik, 3 yıl önce öğrencileri ile bu projeye başladıklarını belirterek pandemi nedeni ile erteledikleri sergiyi bu yıl açtıklarını kaydetti. Çevik, öğrencilerde estetik bakış açısını geliştirmek amacıyla oluşturulan akrilik çalışmaların çok güzel 35 tablo ortaya çıkardığını ve bu tablolarla sergiyi açtıklarını kaydetti.
 
Serginin en minik sanatçısı olan 7 yaşındaki Arya Öykü Çevik, resimlerinde mutlu öğrencileri yansıttığını belirtirken, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ise resimleri hazırlarken çok mutlu olduklarını ifade ederek bir sanatla uğraşmanın kendilerini mutlu ettiğini dile getirdiler.
 
Sergi, 30 Haziran’a kadar tarihi konak bahçesinde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.İHA
 
 


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.