HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Levent'e gökdelen!

25.10.2005 00:00:00
Levent'teki eski İETT garajına 'Dubai Towers İstanbul' adında 300 metrelik iki kule yapılacak

Dubai International Properties'in ilk yatırım paketi 500 milyon dolar. Levent'teki eski İETT garajına 'Dubai Towers İstanbul' adında 300 metrelik iki kule yapılacak. 2006 yılında başlayacak projenin 2008 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Dubai International Properties'in İstanbul'daki ortak yatırımlarının ilk halkasını, Levent'te inşa edilecek iki gökdeleni kapsayan yarım milyar dolarlık "Dubai Towers İstanbul'' oluşturacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Dubai International Properties'in İstanbul'daki ortak yatırımlarının ilk halkası düzenlenen bir basın toplantısı ile açıklandı.Verilen bilgiye göre, 5 milyar dolarlık yatırımın ilk aşamasında, 500 milyon dolarlık "Dubai Towers İstanbul'' inşa edilecek. Projenin Levent'teki eski İETT garaj alanında yapılması planlanıyor.İş, yaşam merkezi olarak gerçekleştirilecek projede, 5 yıldızlı otel, ofis alanları, eğlence ve alışveriş merkezi yer alacak. Projenin 2008'de tamamlanması planlanıyor.Daha önce 11 Ekim'de yapılması planlanan, ancak ertelenen Çırağan Sarayı'ndaki toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dubai Holding İcra Kurulu Başkanı Mohammed Al Gergawi ve Dubai International Properties'ın CEO'su Farhan Faraidooni katıldı.Birçok proje daha planlanıyorDubai International Properties'in İstanbul'daki diğer yatırımlarının ise başta Formula 1 çevresi olmak üzere, Yedikule'deki belediyeye ait yerler, Kartal'daki eski çimento fabrikasının olduğu alan, Zincirlikuyu'da Karayolları'na ait hazine arazisi olarak yanıt verdi. Edinilen bilgilere göre, Yedikule'deki eski tank fabrikası ve Levent'teki garaj alanına kongre ve sergi sarayı ile alışveriş merkezi yapılacak. Formula 1 arazisine de Dubai'deki 7 yıldızlı Burj El Arab gibi bir otel inşa edilecek.


Senteks
Panax nedir
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.