HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Memur adaylarına son umut

26.06.2001 00:00:00
Devlet Personel Başkanlığı, 1. memur alım sınavının son yerleştirmesi için, Başbakanlık'tan onay bekliyor. Onay çıkarsa 10 bin adayın daha memur olma imkanı doğacak. Devlet Personel Başkanı Nedim Kurdoğlu'nun verdiği bilgilere göre, tasarruf önlemlerine ilişkin Bütçe Uygulama Talimatı'nda açıktan atamalarla ilgili bir düzenlemeye yer verilmemesinin ardından,daha önce Başbakanlık'tan izin alınan memur kadrolarının doldurulması yeniden gündeme geldi. Devlet Personel Başkanlığı, bir bölümü geçen yılın Aralık ayında çıkan kadrolara yeni bir merkezi yerleştirme ile atama yapılması için Başbakanlığa yazılı başvuruda bulunma kararı aldı.

Yanlış tercihe son

Bu arada Devlet Personel Başkanlığı, merkezi yerleştirmelerin ardından çok sayıda adayın nitelikleri tutmadığı için atamasının yapıldığı kurumlardan geri gönderilmesi nedeniyle, yeni düzenlemeye gidiyor. Kurdoğlu, yapılan araştırmalarda adayların en çok yaş konusunda yanlış tercih yaptığını, bunu sırasıyla cinsiyet, askerlik ve öğrenim durumunun izlediği bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.