logo
21 ŞUBAT 2024

Yurt dışından getirilen telefonları kaydettirme ücretine zam sonrası sistem kilitlendi

Yurt dışından getirilen telefonların kullanım izin harcının 14 bin liralık artması sonrası vatandaşlar, e-Devlet'te bulunan telefon kaydettirme sistemine giriş yapmaya çalıştılar fakat sistem yoğun talep sonrasında kilitlendi.
08.07.2023 14:20:00 /
Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı 6 bin 91 liradan 20 bin liraya yükseldi. Karar yürürlüğe girmeden telefonlarını kayıt ettirmek isteyen vatandaşlar sistemin kilitlenmesine neden oldu. E-Devlet'ten telefonlarını kayıt ettiremeyen vatandaşlar ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
 
Sırada bekleyen vatandaşlardan İpek İlhan, "Bugün böyle bir haber aldım. Haberi alır almaz telefonumu kaydettirmek için buraya geldim. İki buçuk saattir burada bekliyorum. İnsanlar bu kadar sürede nasıl işlerini halledecekler bilmiyorum. Bize de yetkililer sistemin kapalı olduğunu söylüyor. İçeriye kadar girdim ve çalışanlar 'Sistemi kapatmadan sürekli olarak yenileme yapın. Yoğunluktan dolayı böyle bir problem yaşanıyor' dediler" dedi.


AHMET ŞİMŞEK
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 624 09 99
E-posta: internet@yenimesaj.com.tr gundogdu@yenimesaj.com.tr


WhatsApp iletişim: (542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Sözleşmesiz yazar, muhabir ve temsilcilere telif ödemesi yapılmaz.