HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

ABD Ortadoğu'da etkin role hazırlanıyor

28.09.2001 00:00:00
İsrail Dışişleri Bakanı Şimon Peres ve Filistin lideri Yaser Arafat'ın görüşmesini olumlu bulduklarını söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, kilit konuların çözülmesi için gerekli zeminin oluşabileceğini söyledi.

Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Maher ile görüşmesinin ardından bir açıklama yapan Colin Powell, bölgede terörist faaliyetlerin engellenmesi ve tarafların dialog yolunu açık tutması gerektiğini belirtti. Barış konusunda ABD'nin daha etkin bir rol üstleneceğini vurgulayan Powell, İsrail Başbakanı Ariel Şaron ve Filistin lideri Arafat'la da ateşkes konusunda sürekli görüş alışverişinde bulunduğunu ifade etti.

Terörist saldırıların ardından Amerika'nın yapacakları konusunda net açıklamalar yapmaktan kaçınan Colin Powell, "Afganistan'ın geleceği ve Taliban'ın akıbeti konusunda şu an bir şey söyleyemem" dedi. Powell, ABD'nin ilk hedefinin Usame Bin Ladin'in teslim edilmesini ve örgütünün dağıtılmasını sağlamak olduğunu belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.