HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

"Açıl susam açıl"ı unutan haramiler gibiyiz

13.08.2001 00:00:00
"Bugün emisyonu genişleterek Türkiye'nin çözemeyeceği problemi yoktur" iddiasında bulunan Prof. Dr. Baş, Türkiye'nin kuyudata girmeyen 30 milyar dolarlık geliri karşılığında mutlaka emisyonu genişletmesi gerektiğini, maliyenin kuralının bunu gerektirdiğini söyleyerek, "peki sen niye bunu basmıyorsun?" diye sordu ve "sebep, faiz yoluyla parayı tekelleştirerek belli ellerde tutmak, fakiri daha fakir zengini daha zengin yapmaktır" cevabını vererek şöyle devam etti:

"Bu kapitalist anlayış hakim olduğu müddetçe milletin yüzünün gülmesi hiç ama hiç mümkün değildir.

Onun için bir milli duruş lazımdır. Yeniden ayağa kalkmamız, yeni bir sanayi, ormancılık, tarım, madencilik hareketi başlatmamız lazımdır. Türkiye'nin toprağının altında 4 trilyon dolarlık altın madeni olduğunu biliyor muydunuz? Biz şimdi oturduk bu hazinelerin üstünde, Avrupa'dan para dileniyoruz. Türkiye'de bir trilyon dolarlık bor madeni var. Bunlar kayıtlarda olanlar. Karadeniz'in de, Güneydoğu ve Doğu Anadolunun da 45 bin metre alt zeminlerinde petrolün var olduğunu araştırmacılar söylüyor. Kısaca biz her türlü imkana sahip olduğumuz halde kendisinden habersiz haramilere döndük. Haramiler, 'açıl susam açıl' der, mağaraya girer, hazineyi develerine yükler, dışarı çıkarlarmış. Bir gün yine girmişler. 'Açıl susam açıl'ı unutmuşlar. Hazineler ile heder olup gitmişler. Şimdi reva mıdır ki o haramiler gibi biz yer altı hazinelerimiz üzerinde heder olup gidelim. Şu anda Avrupa'dan hayvan ithal ediyoruz. Yazıklar olsun! Bu kadar arazi bomboş. Kalkıyorsun. Avrupa'dan et ithal ediyorsun. Ondan sonra da deli dana hastalığı diye Allah belanı veriyor. Biz sadece tavukçulukla, kanatlı hayvan üretmekle biz bütün dünyayı sallayacak iradeye sahip oluruz."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.