HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Ateşten gömlek

30.07.2001 00:00:00
Gaziosmanpaşa'da

samanlık yangını

Gaziosmanpaşa'da çıkan yangında, 1000 metrekare alan üzerine kurulu 3 samanlık, tamamıyla yanarak kül oldu. Arnavutköy Çilingirliköy'de bulunan Hakkı Şen'e ait 1000 metrekare alan üzerine kurulu yan yana bulunan 3 tane samanlıkta, gece saat 24.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevler, bir anda büyüyerek samanlıkları tamamıyla sararken, köyünana yerleşim yerlerine uzak olması nedeniyle, yangına ilk müdahale çevredeki vatandaşlarca yapıldı.

Müdahaleler yetersiz kalınca olay yerine Alibeyköy, Kocasinan, Bağcılar, Şişli, Arnavutköy itfaiyelerinden ekipler gönderildi.

İtfaiye ekipleri, olay yerine gelerek çalışmalara başlarken bir yandan da iş makineleri, samanlıkta bulunan yaklaşık 1000 adet saman balyasını dağıtarak yangının sönmesinde yardımcı olmaya çalıştılar.

Hurdacılar'daki yangın

Hurdacılar Sitesi'ndeki lastik depolarında, yakındaki bir tarlada anız yakılması üzerine önceki gün öğle saatlerinde çıkan yangının soğutma çalışmaları halen sürdürülüyor.

Soğutma çalışmaları hakkında Ankara İtfaiye Şube Müdürü Erol Alev, dün öğle saatlerinde başlayan yangının söndürme ve soğutma çalışmalarının tüm gece aralıksız sürdürüldüğünü belirtti. Alev, Hurdacılar Sitesi'nde daha öncede sık sık lastik yangınıyla karşılaştıklarını ama bu yangının yaşadıkları en büyük "açık hava lastik yangını" olduğunu ifade etti. Ankara İtfaiye Şube Müdürü Alev, yangının tahminen 25 dönümlük alanı kapsadığına işaret ederek, soğutma çalışmalarının bu akşama kadar tamamlanacağını kaydetti.

Bodrum yangını söndürüldü

Muğla'nın Bodrum İlçesinde çıkan orman yangını yapılan çalışmalar sonucu tamamen söndürüldü. Yangında can kaybı olmadığı belirtildi.Türkbükü Hebil Tatil Köyü yakınlarında Hazine'ye ait makilik alanda çıktı. Bodrum Orman İşletme Şefliği ile Yarımada Belediye itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına katıldı. Çalışmalara, jandarma ve vatandaşlar da yardımcı oldular.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.