HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Bakan Türk'e göre yargı bağımsız!

15.05.2001 00:00:00
Dün Romanya'ya giden Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Başsavcısı Nuh Mete Yüksel hakkında açılan incelemeyle ilgili olarak, "Sayın Yılmaz'ın şikayeti üzerine bir müfettiş tayin ettik. Hakimler ve Savcılar Kanunu'na göre bir müfettiş inceleme, gerektiğinde de soruşturmayla görevlendirdik" açıklamasında bulundu. Bunun yargıya müdahale olmadığını iddia eden Türk, "Burada yargıya müdahale etmek sözkonusu değildir, ama hakimler ve savcılar hakkında hangi durumlarda disiplin incelemesi ve soruşturma yapılacağı gösterilmiştir. O çerçevede hareket edilmesi yargıya müdahale anlamına gelmez. Yargı her durumda bağımsızdır" diye konuştu.

Bakan Türk'ün Beyaz Enerji Operasyonu'nu yürüten Ankara DGM Savcısı Talat Şalk'la ilgili soruşturma açacağı iddia edilmişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.