HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 OCAK 2022, PAZAR

Balıkesir Burhaniye'de üniversite öğrencilerinden ilk ve ortaokullulara örnek kitap desteği

14 00:40:00.01.2022
Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokul (BUBYO) öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Börezli İlkokulunda iki, Şehit Ahmet Çelik Ortaokulunda bir proje olmak üzere toplam üç farklı projeye imza attı.

Üniversiteli Öğrencilerden Kütüphane ve Kitap Desteği

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilkokul ve ortaokullu kardeşlerine kitap şöleni yaşattı. Üniversiteli öğrenciler, Börezli İlkokuluna 2 bin kitaplık kütüphane kurarken, Şehit Ahmet Çelik Ortaokuluna da 500 kitaplık bağışı yaptılar.

Takım çalışması dersi kapsamında Börezli İlkokulunda iki farklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Projeleri tamamlanan okullardaki açılışlar, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, BUBYO Müdürü Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İzzettin Zengin ve proje sahibi öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi. Yapılan ziyarette kısa bir konuşma yapan Kaymakam İlyas Memiş, "Öncelikle sosyal sorumluluk anlamında hayata geçen bu projeler için yüksekokulumuza, müdürümüz Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. İlçemizde bulunan okullarımıza bu desteklerin Yüksekokul tarafından yapılabilmesi de minik öğrencilerimizin geleceğe bakışına olumlu yansıyor, onları yükseköğretime daha gayretle hazırlıyor. Tekrar teşekkür ediyor, okullarımıza, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban da, "Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencilerimiz projelerinin ilki; İlköğretim okulundaki öğrencilere okuma alışkanlıklarını kazandırabilmek ve bunu yaygınlaştırmak. Küçük kardeşlerimize bir nebze olsun daha güzel bir okuma ve çalışma alanı oluşturmak için kütüphane yapabilmekti. Burada öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kütüphane alanının boyanmasından yeni oturma alanları oluşturulması ve rafların oluşturulmasına kadar birçok çalışmayı gerçekleştirdiler. Diğer projede ise küçük kardeşlerimizin daha iyi sportif faaliyetler yapabilmeleri için oyun alanlarının oluşturulması hedeflendi. Bu projelerin kendine has sloganları vardı. Bu başarılı projelerden dolayı teşekkür ediyorum. İlçe Kaymakamımız İlyas Memiş'e ülke menfaatleri doğrultusunda yaptığımız her projede olduğu gibi bu projelerde de bizlere destek olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. BUBYO ruhunu yaşatan genç öğrencilerimizin gelecekleri olan ilköğretim okulu kardeşlerine bir nebze olsun kardeş eli uzatmaları bizi gururlandırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
 

"Minik kardeşlerimizi mutlu etmenin gururunu yaşıyoruz"

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Dilan Çobanoğlu, "Bugün bizlere verdiği desteği hiçbir zaman esirgemeyen ve her zaman güvenene hocamız Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bugün bu okuldaki minik kardeşlerimizi biraz olsun mutlu etmenin gururunu yaşıyoruz. Uluslararası Ticaret Bölümünün Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Börezli İlkokuluna Kütüphane yapımı ve boyanması kitap raflarının yaptırılıp kitap yerleştirilmesine kadar olan tüm çalışmalar çok eğlenceliydi. Beden eğitimi dersinin daha verimli geçebilmesi için öğrencilerimize futbol, basketbol, voleybol sahası yaptırdık. O minik kalplerin mutlu olduklarını gördük" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.