HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Baltalimanı tesisleri için yürütmeyi durdurma kararı

26.10.2003 00:00:00
İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Maliye Bakanlığı'nın Baltalimanı Eğitim ve Kültür Tesisleri'nin üniversiteye tahsisini kaldırması kararına İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini bildirdi

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Maliye Bakanlığı'nın Baltalimanı Eğitim ve Kültür Tesisleri'nin üniversiteye tahsisini kaldırması kararına İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini bildirdi.Prof. Dr. Alemdaroğlu, Mahkeme'nin yürütmeyi durdurma kararı verdiği bilgisini önceki gün akşam saatlerinde haber aldıklarını belirtti.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nur Serter ve bazı dekanlar, Maliye Bakanlığı'nın İÜ Baltalimanı Eğitim ve Kültür Tesisleri'nin üniversiteye tahsisini kaldırması kararına ilişkin "yürütmenin durdurulması ve kararın iptali'' istemiyle, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurmuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.