HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Bush'tan Mahathir'a Yahudi ikazı

22.10.2003 00:00:00
Bush'tan Mahathir'a Yahudi ikazı

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Yahudilerle ilgili tartışmalı konuşmasının ABD tarafından kınanmasını umursamadı. Mahathir, açıklamalarına gösterilen tepkilerin, Yahudilerin dünyayı kontrol ettikleri konusundaki ifadesini teyid ettiğini söyledi.

ABD Devlet Başkanı George W. Bush, APEC zirvesinde, Yahudilerin dünyayı kontrol ettiklerini ifade ederek tepki toplayan Mahathir'i Yahudilere karşı "yanlış ve ayrımcı" konuşmakla itham etmişti.

Mahathir, Bangkok Post gazetesine verdiği beyanatta, "Ben konuşmamda intihar saldırıları da dahil, her türlü şiddeti kınadığımı ifade ettim ve Müslümanları bu tür işlere son vererek daha verimli olmaya çağırdım" dedi. Mahathir, konuşmasının muhtevasının tamamen bundan ibaret olduğunu fakat sadece Yahudilerin hakimiyeti konusu üzerinde durulduğunu ifade ederek dünya medyasının olayı çarpıttığını kaydetti. Mahathir, "Dünyanın gösterdiği tepki Yahudilerin dünyayı kontrol ettiğini gösteriyor" dedi.

Mahathir, geçtiğimiz hafta ülkesinde yapılan İslam Konferansı Teşkilatı zirvesinde, Yahudilerin dünyaya hakim olduklarını ve bunu akıllarını kullanarak gerçekleştirdiğini ifade etmiş ve "1.3 milyar Müslüman birkaç milyon Yahudi tarafından mağlup edilemez" diyerek Müslümanları "kasları kadar beyinlerini de kullanmaya" çağırmıştı. Açıklama, İsrail ve diğer pek çok ülke tarafından kınanmıştı.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.