HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

CHP'de tek adam devri

24.10.2003 00:00:00
CHP 30. Olağan Büyük Kurultayı'nın birinci günü, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşti. Delegeler ve konuklar, sabahın erken saatlerinden itibaren kurultayın yapıldığı Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda kendilerine ayrılan yerleri doldurmaya başladı.

Kurultay salonuna girişler, polis tarafından kurulan iki ayrı güvenlik noktasında üst araması yapılarak sağlandı. Delegeler, protokol ve basın mensupları aynı, konuklar ise başka bir kapıdan içeri alındı.

Kırmızı beyazlı muhalefet partisi

Kırmızı beyaz renklerin hakim olduğu salonda, üç büyük ekranın yer aldığı dev bir platform kuruldu. Türk bayraklarıyla çevrelenen platforma, Atatürk ile Genel Başkan Deniz Baykal'ın posterleriyle CHP flamaları asıldı.

Platformun iki yanında, Genel Başkan Baykal'ın, "Çıkış noktamız: İktidar bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim" ve Atatürk'ün, "Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri CHP'dir" sözlerinin yazılı olduğu büyük boy posterler yer aldı.

Baykal'ın ekibinden CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in, kurultayın açılışı öncesinde, "Bugün CHP'nin birlikte meydan okuma günüdür. Dosta düşmana gösterelim, ellerimizi birleştirelim" sloganları ile konukları coşturmaya çalıştığı gözlendi.

Baykal'dan il başkanlarına kafakol

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, saat 10.00 sıralarında Genel Merkez'de il başkanlarıyla biraraya geldi. Baykal ve il başkanları, toplantının ardından kurultay salonuna geldiler.

İl başkanlarının, Kurultay Divan Başkanlığı'na, Parti Meclisi (PM) üyesi Abdullah Emre İleri'yi önerdiler. Emre İleri, kolayca divan başkanı seçildi.

Önce tüzük tartışması, ardından seçim

Kurultay'da öncelikle "Tüzük Hazırlık Komisyonu" ile "Temel Sorunlar, Temel Çözümler Komisyonu" oluşturuldu.

Kimler katıldı?

CHP 30. Olağan Büyük Kurultayı'nı izleyen konuklar arasında; AK Parti Genel Başkan yardımcıları Dengir Mir Mehmet Fırat ve Hayati Yazıcı, AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Haluk İpek, SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, BBP Genel Başkan Yardımcısı Enis Öksüz, eski CHP genel başkanlarından Altan Öymen, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Teodoros Pangalos ile çok sayıda büyükelçi yer aldı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.