HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Davetiye sancısı sürüyor

22.10.2003 00:00:00
Devlet Bakanı Güldal Akşit, resepsiyona yurt dışında olmasından dolayı katılamayacağını söyledi. Bakan Akşit, daha önceki resepsiyonlara eşiyle birlikte katıldığını, ancak bu resepsiyonda yurt dışında olacağını, ayrıca kendisine henüz davetiyenin gelmediğini belirterek, "Cumhuriyet resepsiyonuna burada olsam katılırdım. Protesto düşüncem yok. Devletin resepsiyonudur. Katılmak istemeyen milletvekillerinin şahsi görüşleri, bir parti kararı yok" dedi. Adana Milletvekili Ayhan Zeynep Tekin, ev sahibinin Cumhurbaşkanı olduğunu ifade ederek, "O'nun inisiyatifinde bir karardır. Kandileri nasıl takdir ederse öyle olur. Ancak resepsiyonda ben seçim bölgemde olacağım. Burada olsam katılırdım" diye konuştu.

Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, henüz resepsiyona katılıp katılmamaya karar vermediğini, hala düşündüğünü dile getirerek, "Bence Cumhurbaşkanı'nın yapmaması gereken bir davranıştı. O makama yakışmıyor diye düşünüyorum" ifadesini kullandı. İstanbul Milletvekili Nimet Çubukcu, Meclis'teki her iki partinin de milletin temsilcileri olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: "CHP-AK Parti ayrımını hoş karşılamıyorum. Cumhuriyet Bayramı hepimizin bayramıydı. Ayrım yapılmamalıydı. Biz milleti temsil ediyoruz. Bu, millete karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Tarafsız bir makamda bulunan Cumhurbaşkanı'nın tavrını doğru bulmuyorum". Afyon Milletvekili Reyhan Balandı ise Cumhurbaşkanı ile hemşehri olduğunu vurgulayarak, "Cumhurbaşkanı'nın ne düşündüğünü bilemem. Eşimle birlikte davete katılacağım" dedi.

Başbakan resepsiyona

katılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde 29 Ekim'de vereceği resepsiyona katılacağını bildirdi. Erdoğan bazı milletvekillerine eşsiz davetiye gönderilmesini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, bukonuda konuşmayı çok arzu etmediğini söyledi. Erdoğan "İnanıyorum ki millet, mahşeri vicdanında bunu en ideal şekilde değerlendirir."

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ise resepsiyon davetiyelerini "Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Bir yorum yapamıyorum, kendisine sorun" şeklinde değerlendirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.