HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Deterjansız çamaşır makinesi geliyor

24.06.2001 00:00:00
Japon Sanyo firmasının çamaşırları deterjana gerek kalmadan temizleyen bir çamaşır makinası geliştirdiği ve Ağustos ayından itibaren Japonya'da piyasaya süreceği belirtildi.

Alanında ilk olarak tanımlanan Denkaisui modeli çamaşır makinasının çamaşırları mikrodalga ve elektroliz aracılığıyla deterjansız yıkayabildiği belirtiliyor. Sanyo tarafından yapılan açıklamada mikrodalgayla oluşturulan köpüklerin kumaştaki kir parçacıklarını ayırdığı, yıkama suyunun elektrolize edilmesiyle ortaya çıkan aktif oksijen ve hipoklorik asit yardımıyla da bu parçacıkların ayrışmasının sağlandığı kaydedildi. Şirket kaynakları, "çevre dostu" olarak tanıttığı yeni modelinin yıkama için deterjana gerek duymadığını söylemekle birlikte, gene de daha iyi sonuç almak için deterjan kullanmanın tavsiye edildiğini belirtiyor. Yeni çamaşır makinasının Ağustos ayından itibaren 128 bin yen fiyatla (yaklaşık 1 milyar 300 milyon lira) fiyatla Japonya'da satışa çıkacağı bildirilirken, dünya çapında satışına ne zaman geçileceği konusunda bilgi verilmedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.