HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Durduran yok

29.08.2001 00:00:00
ABD saldırıya

yeşil ışık yaktı

Mısır'ın hükümet yanlısı El Ahbar gazetesi, ABD Başkanı George Bush'u, önceki gün öldürülen Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) lideri Ebu Ali Mustafa'ya düzenlenen saldırıya yeşil ışık yakmakla suçladı.

Gazetenin dünkü sayısında yer alan yazıda, "FHKC lideri, Bush'un İsrail'in terör tehdidi altında görüşme yapmayacağını açıklamasından 2 gün sonra öldürüldü" denildi.

Yazıda, "Bush'un, katil İsrail Başbakanı Ariel Şaron'a Filistinlilere yönelik cinayet politikasını sürdürmesi için yeşil ışık yaktığı açıktır" ifadeleri yer aldı.

AB'den İsrail'e kınama

Avrupa Birliği (AB), Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) lideri Mustafa Zibri'nin (Ebu Ali Mustafa), İsrail helikopterlerinin füze saldırısında öldürülmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi ve saldırıyı kınadı.

Dönem başkanı olarak Belçika hükümeti tarafından yapılan AB açıklamasında, Zibri'nin öldürülmesinin "ciddi bir eylem" olduğu belirtildi.

Açıklamada, kim tarafından yapılırsa yapılsın, Ortadoğu'da devam eden şiddet eylemlerinin uyandırdığı endişe dile getirildi.

İsrail savaşa hazırlanıyor

Filistin Enformasyon Bakanı Yaser Abdrabbo, İsrail güçlerinin Batı Şeria'da Filistin yönetimi denetimindeki Beyt Cala kasabasına girmesini "Ortadoğu'da savaşa hazırlık" olarak değerlendirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.