HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Feshane yine şenlenecek

24.10.2003 00:00:00
"Geleneksel Feshane Ramazan Şenliği", 27 Ekim-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu yıl beşincisi düzenlenen şenlik süresince direklerarası eğlenceleri, ramazan çarşısı ve sevilen sanatçılar İstanbullular'la buluşacak. Feshane binası ve bahçesinde gerçekleştirilecek şenlik etkinlikleri çerçevesinde, bahçeye Ramazan Çarşısı'nın kurulacağı bir çadır da yerleştirilecek. Ramazan Çarşısı'nda, beyaz eşyadan kitaba, takıdan ev tekstiline, hazır giyimden ayakkabıya, hediyelik eşyadan kozmetik ürünlere kadar zengin seçenekler yer alacak. Feshane'nin Küçük Bedesten ve Sadabad Salonu ile Lale Lokantası da iftar seçenekleri ile konukları ağırlayacak. İftariyelik, ana yemek vetatlıdan oluşan çok çeşitli iftar sofrasının kişi başı ücreti ise 25 milyon lira olacak.

Ramazan eğlenceleri

Feshane'de düzenlenecek Direklerarası eğlencelerinde ortaoyunu, kanto, sihirbaz, ip cambazı, meddah, ateş yutan adam, Karagöz-Hacivat ve çiftetelli grubu gösterilerini sunacak. Ramazan eğlenceleri, her akşam 20.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Eğlence kapsamında her salı "Nostalji Gecesi", her pazartesi ve çarşamba da sevilen sanatçıların konserleri olacak. Şenlik programına göre, 27 Ekim'de ramazanın ilk günü Davut Güloğlu, 29 Ekim Çarşamba Seda Sayan, 3 Kasım Pazartesi Muazzez Ersoy, 5 Kasım Çarşamba Bülent Ersoy, 10 Kasım Pazartesi Muazzez Ersoy, 12 Kasım Çarşamba Davut Güloğlu, 17 Kasım Pazartesi Bülent Ersoy ve 19 Kasım Çarşamba Seda Sayan bir konser verecek. Bu arada, şenlik boyunca çarşı, yiyecek-içecek bölümlerine giriş ücreti alınmayacak. Eğlencelere ise pazartesi, çarşamba günleri 20 milyon, diğer günler ise 5-8 milyon lira ödenecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.