HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Görüştüler

03.08.2001 00:00:00
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, gayrı resmi BDT zirvesi için geldikleri Soçi'de önceki gün görüştüler.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmeden sonra Aliyev, "Koçaryan ile ortak düşünceye ulaştıklarını söylemenin doğru olmayacağını" söyledi.Aliyev, görüşmelerin içeriği hakkında kendilerinden başka kimsenin bilgisi olmadığını da belirterek, "Bu konuda kim ne derse, kendi düşüncesini söylemiş olur" dedi.

Koçaryan ise iki cumhurbaşkanı olarak doğrudan görüşmelere devam etme konusunda anlaştıklarını ve bu aşamada basına bilgi vermelerinin söz konusu olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Aliyev gayrı resmi zirve toplantılarının ardından yarın Bakü'ye dönecek

İran-Azerbaycan gerginliği

İran Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçakların, Azerbaycan hava sahasını bir kez daha ihlal ettiği bildirildi. Azeri basınında dün çıkan haberlere göre, İran keşif uçağı dün TSİ 14.15'te saatte 500 km hızla sahilden 175 km uzaklıkta uçtuğu sırada, Azerbaycan hava radarları tarafından tespit edildi, ancak herhangi bir müdahalede bulunulmadı.

Haberlerde, İran uçaklarının Azerbaycan hava sahasını üçüncü kez ihlal etmesine karşın Savunma Bakanlığı yetkililerinin henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadığı vurgulandı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.