HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Haham kin kustu

28.07.2001 00:00:00
İsrail'de aşırı Şas Partisi'nin lideri haham Ovadia Yosef, Araplar'ı hedef göstererek, "hızla çoğalan tavşanlara" benzetti

İsrail'de Başbakan Ariel Şaron başkanlığındaki ulusal birlik hükümeti ortaklarından aşırı dinci Şas Partisi'nin ruhani lideri haham Ovadia Yosef, Araplara yönelik "ırkçı sataşmalarına" bir yenisini daha ekleyerek, Arapları bu kez de "hızla çoğalan tavşanlara" benzetti.

Haham Yosef, askeri radyodan yayınlanan konuşmasında, "Araplar Kudüs'te hızla ürüyorlar, cehennemin dibine gidesiceler" gibi ifadeler kullandı.

Daha önce Araplara "yılandan daha beter" diyen ve vaazlarından birinde, "Araplara acımamak ve üstlerine füze yağdırmak, bu kötü adamları, bu uğursuzları yok etmek gerekir" ifadesini kullanan Yosef, radyodaki konuşmasında ayrıca,"Kimdir dünyadaki bu milletler? Mesih gelecek, onları aşağılayacak, cezalandıracak ve hepsini yok edecek" dedi.

Şaron'un Filistinlilere yönelik "ölçülü" politikasını da eleştiren haham Yosef, "Niye Şaron yapması gerekeni yapmaz? Dünyadaki milletlerin onu cezalandırmasından, aşağılamasından korkuyor da ondan" diye konuştu.

İsrail tankları Filistin'e saldırdı

Batı Şeria'da İsrail tankları dün sabaha karşı, Ramallah yakınlarında Filistin polis karakollarını ve Filistin lideri Yaser Arafat'ın koruma birliği 17. Kuvvet'e ait bir kontrol noktasını bombaladı.

Filistin güvenlik kaynakları, İsrail tanklarının, Ramallah'ın kuzeyindeki Surda köyünde Filistin polis karakollarını ve kentin güneyinde, İsrailli çocuğun öldürüldüğü bölgenin yakınında, 17. Kuvvet'e ait kontrol noktasını bombaladığını belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.