HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Hem hızlılar hem de komik

04.08.2001 00:00:00
Yine birbiriyle pek anlaşamayan iki dedektif, yine ustalık dolu karate figürleri ve hem heyecan hem komedi dozu yüksek sahneler. Aksiyon filmlerinin son yıllarda parlayan ismi Jackie Chan, yeni filmiyle hayranlarını mutlu ediyor.

Üç yıl önce gişelerde umulmadık bir başarı elde eden "Rush Hour - Bitirim İkili" filminin devamında yine aynı ikili rol alıyor. Jackie Chan (Dedektif Lee) ve Chris Tucker (Dedektif James Carter, LAPD) kıtalar ve ülkeler arası maceralarıyla seyircileri güldürmeye devam ediyorlar.

ABD'de haftasonu gösterime girecek olan filmde, iki dedektifin rol arkadaşlarından biri de Kaplan ve Ejderha'daki Zhang Ziyi.

İki kafadar, tatil için Hong Kong'tadırlar. Dedektif Lee, egzotik bir tatil düşlerken, Dedektif James Carter, koltuğunun altında koca bir sözlük, tatilini en iyi biçimde değerlendirmeyi düşünür. İkili bu düşler içindeyken, birden acil bir haberle göreve çağrılırlar. Amerikan elçiliğinde bir bomba patlamış, iki gümrük görevlisi ölmüştür. Görevlilerin ABD'ye sokulmak istenen 100 milyon dolarlık sahte para işini araştırırlarken bir süikaste kurban gittikleri kesindir. Hong Kong polisi, elbette müthiş ikiliyi göreve çağırır. Dedektif Lee, şüpheliler arasındaki Rick Tan'ın ismini duyunca hemen göreve koşar. Çünkü Tan, babasının ölümünden sorumlu kişidir.

Bu arada soruşturmadan hangi ülkenin sorumlu olacağı konusu sorun olur: Bir yanda Hong Kong bir yanda ABD, çekişmeye başlar. Bu arada ikili, acımasız mafya elemanlarını yakalamaya çalışırken ister istemez takım komik olaylara yol açarlar.

Film, ön gösterimde eleştirmenlerden olumlu tepkiler aldı. Şimdi haftasonu, izleyicilerin tepkisinin ne olacağı bekleniyor. Ancak kesin olan, Jackie Chan hayranları çok mutlu olacak...
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.