HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

IMF'nin parasından millete bir şey düşmez

17.05.2001 00:00:00
DYP Genel Başkan Vekili Hasan Ekinci, Genel Başkan Tansu Çiller'in ABD'de bulunması nedeniyle DYP Grubu'nda yaptığı konuşmada, ANAP milletvekillerinin, "demokrasinin ve rejimin giderek sıkıntıya girdiğini, bu nedenle halkın içine çıkacak yüzleri olmadığını" savunarak, çekilmenin gerekliliğini açıkça ifade etmeye başladıklarını iddia etti. Ortaklar arasındaki suçlamaların daha da ağırlaştığını öne süren Ekinci, MHP'li milletvekillerinin de tabandan gelen baskının etkisiyle çekilmeyi konuşmaya başladıklarını söyledi.

Krediden milletin cebine birşey girmeyecek

Ekinci, sağlanan dış krediden milletin cebine hiçbir şey girmeyeceğini, çiftçi, işçi ve esnafın yeniden meydanlara çıkacağını ifade ederek, "Bu bir büyük seldir. Hükümet artık bunun önünde duramaz. O halde bu hükümet mutlaka gidecektir" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.