HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

İran tekrar "Hatemi" dedi

03.08.2001 00:00:00
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, reformcu Muhammed Hatemi'nin ikinci dönem cumhurbaşkanlığını onayladı. Hamaney, rezidansında düzenlenen törende, "halkın oyunu onayladığını ve Hatemi'yi cumhurbaşkanı olarak atadığını" bildirdi.

Dini lider, "onayım, Hatemi İslam yolunda gittiği ve düşmana karşı durduğu sürece geçerli olacak" dedi.

İran'da Haziran'da yapılan seçimlerde oyların yüzde 77'sini alarak yeniden cumhurbaşkanı görevine seçilen Hatemi, görevine 5 Ağustos'ta parlamentoda yemin ettikten sonra resmen başlayacak.

Hamaney'in konuşması

Hamaney, onaylama töreninde yaptığı konuşmada, yeni

İran milli marşı ve Kur'an-ı Kerim okunan törene, Hamaney ve Hatemi'nin yanı sıra meclis ve yargı erki başkanları, Anayasayı Koruyucular Konseyi ve Uzmanlar Meclisi ile Düzenin Yararını Teşhis Heyeti üyeleri, bakanlar, milletvekilleri, üst düzey askeri yetkililerile bazı ülkelerin Tahran'daki büyükelçileri ve temsilcileri katıldı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.