HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İsrail'den oyalama taktiği

15.10.2003 00:00:00
İsrail askerleri, çekilmeye başladıkları Gazze-Mısır sınırındaki Refah mülteci kampına 40 kadar tank ve zırhlı araç desteğinde tekrar girdi.

İsrail askeri kaynakları, bölgede geçtiğimiz Cuma günü başlatılan operasyonun sürdüğünü söylediler. Operasyonda 6 Filistinli yaralandı. İsrail ordusuna ait çok sayıda zırhlı aracın Gazze'deki Refah mülteci kampına iki ayrı yönden girdiklerin belirtildi. Filistinli görgü tanıkları, harekatın bu hafta içinde gördükleri ikinci geniş kapsamlı işgal olduğunu kaydettiler. Filistinli kaynaklar operasyonda 6 Filistinli yaralandı, yaklaşık 100 ev de yıkıldı. Bölgedeki operasyonu doğrulayan İsrailli askeri kaynaklar, bunun, Filistinliler tarafından Mısır'dan silah kaçırmak amacıyla kullanılan tünelleri yok etmek için 10 Ekim Cuma günü başlatılan 3 gün süreli operasyonun devamı olduğunu belirttiler.

Şaron ve sağcılar tedirgin oldu

İsrailli muhaliflerle Filistinlilerin, Ürdün'deki toplantılarda üzerinde uzlaştıkları 'Cenevre Anlaşması', Şaron hükümetini ve İsrailli sağcıları ayaklandırdı.

İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom, Cenevre Anlaşmas'na sert tepki göstererek, İsrail'de bir hükümet bulunduğunu ve anlaşmaları yapacak kurumun da bu hükümet olduğunu söyledi.

Filistin kaynakları, Yaser Arafat'ın görüşmelerden haberdar edildiğini ve anlaşmayı desteklediğini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.