HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

İşte çağdaş Türkiye işte çağdaş eğitim

16.05.2001 00:00:00
Adıyaman'ın Gerger İlçesi'ne bağlı Oymaklı Köyü'nün, Pupar mezrasında bulunan ilköğretim okuluna okul demeye bin şahit istiyor. Adeta hayvan damını andıran ilköğretim okulunda, tek derslikte eğitim gören öğrenciler, özellikle yağışlı havalarda çok zor durumda kaldıklarını söylüyorlar.

Sınıf sadece 10 metrekare

Pupar mezrasında, 10 metrekarelik bir sınıfta üst üste olan ve geleceklerini kazanmaya çalışan çocuklar, her türlü imkansızlığa rağmen okumak istiyor. Elektrik ampulü bile seyyar olan okulda, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek hiçbir imkan bulunmuyor.

Öğretmen şaşkın ama ısrarlı

Birleştirilmiş sınıflarda ders veren okul öğrentmeni Haşim Uzun, okulu gördüğünde hayal kırıklığına uğradığını belirterek, "Binbir zorluklar içinde çocuklara birşeyler öğretmeye çalışıyorum. Çevre temizliği sağlanamadığı için eğitim başarısız oluyor. Kışın dam aktığında, çıkıp damı ben onarıyorum" dedi. Haşim öğretmen, yetkililere seslenerek kendilerine sahip çıkılmasını da istedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.