HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Kalıcı konutlar gözden geçiriliyor

01.08.2001 00:00:00
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nca, deprem bölgesinde yaptırılan kalıcı konutlar, anahtarlarını teslim alan hak sahiplerinden gelen şikayetler üzerine yeniden elden geçiriliyor. Altyapı ve işçilikle ilgili eksikliklerin giderilmesi için müteahhit firmalar yeniden göreve çağrıldı. Afet İnşaat Genel Koordinatör Yardımcısı Nazım Avcı, anahtar teslimi yapılan konutların işçiliği ve sıhhi tesisatına ilişkin şikayetler geldiğini belirtti. Sıhhi tesisatın yanı sıra kapı ve pencereler, ısınma sistemleri ve mutfak mobilyasında yoğunlaşan şikayetlerin araştırıldığını ve depremzedelerin şikayetinin haklı olduğunun görüldüğünü anlatan Avcı, eksikliklerin giderilmesi için devreye girdiklerini kaydetti.

Eksikliklerin giderilmesi için müteahhit firmaların yeniden göreve çağrıldığını bildiren Avcı, şunları söyledi:

"Şikayetleri haklı bulduk ve hak sahiplerini mağdur etmemek için harekete geçtik. Vatandaşlarımız biraz sabırlı olsunlar. Bu zor ekonomik koşullarda binlerce konut yapıldı. Eksikleri kabullenmesinler ama anlayışla karşılayıp, giderilmesini beklesinler.''

Firmalar zarar etti

Kalıcı konut inşaatlarını üstlenen firmaların da, ekonomik kriz nedeniyle güç durumda kaldığını, birçoğunun zarar ettiğini dile getiren Avcı, "Kendilerine ek ödenek sağlandıktan sonra onarım çalışmalarına hemen başlanılacak. Firmalar, 1 yıl süreyle bölgede kalarak şikayetleri anında değerlendirecektir'' diye konuştu. Avcı, deprem bölgelerinde teslimi yapılan konutların eksikliklerinin eylül ayına kadar giderileceğini sözlerine ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.