HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Keloğlan dizisi geliyor

21.06.2001 00:00:00
Keloğlan" dizi filminin çekimi için 50 kişilik bir ekip, Samsun'un Vezirköprü ilçesine geldi. 30 sanatçı ve 20 kişilik teknik heyetle ilçeye gelen ekip, film çekimlerine başladı.

Yapım ve yönetimini Hilmi Akyalçın ile Edip Ören'in, sanat yönetmeliğini Ertuğrul Selçuk'un yaptığı filmin çekiminin 25 gün süreceği ve 13 bölümünün Vezirköprü'de hazırlanacağı bildirildi. Başrollerini Adnan Erbaş ve Funda Gökgücü ikilisinin oynadığı "Keloğlan" filminin konusuna uygun mekan ve özellikleri bakımından ilçenin uygun olduğu için Vezirköprü'de çekilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Teknik heyet yetkilileri, filmin Vezirköprü'de çekimi için büyük gayret gösteren ve kendilerinden hiçbir yardımı esirgemeyen Kaymakam Şevket Cinbir ve kendilerine araç yardımında bulunan Belediye Başkanı Suat Binici'ye teşekkür ettiler.

Filmin çekimi için saray haline getirilen Bedesten'deki tarihi Kervansaray, Vezirköprülüler'in ilgi odağı haline geldi. Kaymakam Şevket Cinbir, Vezirköprü'nün pek fazla tanınmadığını, bu tür etkinliklerin ilçenin tanıtımına katkıda bulunacağını belirterek, film ekibine teşekkür etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.