HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 13 MAYIS 2021, PERŞEMBE

Kış geliyor!

14.10.2005 00:00:00
SON HABER Yurdun büyük bir bölümünde görülen sağanak yağış hafta sonu devam edecek. Sıcaklıklar 6-8 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan Meteorolojik Uyarı'ya göre, bugün kuzey kesimlerde görülen sağanak yağışlar, hafta sonunda yurdun büyük bölümünde devam edecek.

Hava sıcaklığı hafta sonunda Marmara, batı Karadeniz, iç Ege ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında, pazartesi gününden itibaren tüm yurtta hissedilir derecede 6-8 derece azalarak mevsim normalleri altına düşecek.

Yarın Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, kuzey Ege'nin iç kesimleri ile doğu Akdeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar Marmara'nın kuzey ve doğusu ile batı Karadeniz'de etkili olacak.

Yağışlar pazar ve pazartesi günleri, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde devam edecek.

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar, Pazar günü Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında etkili olacak.

Sağanak yağışlar, hava sıcaklığında beklenen azalmayla birlikte Pazartesi günü batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönecek.

Yarın; Marmara'nın kuzey ve doğusu ile batı Karadeniz'de, Pazar günü; Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında görülecek etkili yağışlar ile hava sıcaklığında beklenen azalmanın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.