HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Kredi kartı dolandırıcıları enselendi

07.06.2001 00:00:00
Mali Büro'da yapılan açıklamada, basın mensuplarına, kredi kartı yapımında kullanılan malzemeler ile bu kartlarla mağazalardan yapılan alışverişlerde alınan mallar gösterildi.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan emniyet yetkilileri, N.S, L.U, M.U.S., A.G, F.G, H.G. ve N.G isimli kişilerin, kredi kartı soygununu yaptığını kaydettiler.

Bir mağazada çalışan, sanıklardan N.S'nin, alışveriş yapan müşterilere ait kredi kartlarını özel bir makineden geçirerek kart bilgilerini aldığını belirten emniyet yetkilileri, diğer kişilerin de bu bilgileri bilgisayar ortamına aktararak, özel baskı ve yazıcılarla "gerçek hesaplı, sahte isimli kredi kartı ürettiğini" bildirdi.

Söz konusu kişilerin, bu yöntemle çok sayıda kredi kartı ürettiğini ve değişik illerde sahte nüfus cüzdanıyla birlikte milyarlarca liralık alışveriş yaptığını ifade eden yetkililer, vatandaşlardan, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde kartlarının hareketlerini takip etmelerini istediler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.