HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

MHP'yi usandırmak isteyenler varmış

29.06.2001 00:00:00
DSP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Hükümet'i bozmak için uğraşanlar bulunduğunu öne sürerek, "Bunlar özellikle MHP'yi usandırmaya uğraşıyorlar. MHP'nin bu oyuna gelmeyeceğini umuyorum" dedi.

Ecevit, "Telekom konusu gereksiz bir sorun" olarak Türkiye'nin gündemini işgal edinceye kadar Hükümet'in uyum içinde çalıştığını öne sürdü. Bu uyumun sürmesinin hayati önem taşıdığını iddia eden Ecevit, şöyle konuştu:

"Üç koalisyon ortağı arasındaki uyum sürüyor. Doruk toplantılarında da özellikle tam bir uyum sağlanıyor. Fakat bu uyumu sarsmak ve Hükümet'i bozmak için uğraşanlar var. Bunlar özellikle MHP'yi usandırmaya uğraşıyorlar. MHP'nin bu oyuna gelmeyeceğini umuyorum. Sayın Devlet Bahçeli de bu konuda gereken özeni gösteriyor. Kendisine teşekkür ediyorum."

Kaynaklar nereye?

Bülent Ecevit, iç kaynaklardan gelecek gelirlerin öncelikle kamu görevlileri, çiftçiler ve işsizliğe çözüm getirecek girişimler için değerlendirileceğini iddia etti.

Dünyada artmış ya Türkiye'de?

Hükümetin ve Meclis'in "Verimli ve hızlı" çalışmasının bütün dünyada Türkiye'ye olan güveni arttırdığını öne süren Ecevit, şunları söyledi: "Bu arada dış kaynak sorunumuz büyük ölçüde çözüldü. Şimdi sıra iç kaynaklarımızı harekete geçirmekte. Bunu sağlayacak yasa değişikliği de Meclis gündeminde. İç kaynaklardan gelecek gelirler öncelikle kamu görevlileri, çiftçiler ve işsizliğe çözüm getirecek girişimler için değelendirilecek."

Ve vekillere tavsiyeler

Ecevit, Meclis'in tatilde olacağı ayların milletvekillerinin yürüteceği "Saha çalışması" için büyük fırsat olduğunu da ifade ederek, milletvekillerinin TBMM'de gösterdikleri görev bilincini seçim bölgelerinde de göstereceklerine inandığını söyledi. Milletvekillerinden özellikle çiftçilerin sorunlarıyla ilgilenmelerini isteyen Ecevit, bu konuya büyük önem verdiklerini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.