HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Patronlardan siyasilere uyarı

29.06.2001 00:00:00
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son günlerde yaşanan tartışmaların kamuoyuna yansıması nedeniyle reel kesimin bundan olumsuz etkilendiğini ifade ederken, piyasalar dikkate alındığında, şu günlerde tartışma oluşturacak davranış ve açıklamalardan kaçınılması gerektiğini bildirdi.

Gelişmelerden Türkiye ekonomisinin birinci derecede etkilendiğini,görüş ayrılıklarının içeride çözümlenmesi gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin, koalisyonla yönetilen bir ülke olduğu unutulmamalıdır. Diyalog sürecinin tüketilmemesi halinde, sorunların aşılmaması için hiç bir neden yoktur" dedi.

Ek vergiler

Bu arada Şubat krizinden bu yana "reel kesimin nekahat döneminde" olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, getirilmesi planlanan ek vergilerin hastayı komaya sokacağını savundu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.