HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Şehir Tiyatrolarında yeni oyunlar

18.10.2003 00:00:00
Mısır'ın dünya çapındaki oyun yazarı Tevfik El-Hakim'in absürd oyunu "Trendeki Derviş" Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde seyircisiyle buluştu. Oyunun konusu kısaca şöyle: Evin hanımı kaybolmuştur. Dedektif, kadını kocasının öldürdüğü kanısındadır. Soruşturma derinleştikçe karşımıza çıkan tablo ilginçleşir. Varlık aleminde gördüğümüz çeşitlilik aslında bir vahdetin sureti midir? Annesi Türk olan yazarın "Trendeki Derviş" oyunu seyirciye felsefi ve psikolojik zenginlikler sunarken polisiye keşifler de yaşatacak. Nabi Avcı'nın çevirdiği, S.Bora Seçkin'in sahneye koyduğu "Trendeki Derviş" oyununda Bahtiyar Engin, Aslı İçözü, Hikmet Körmükçü, Erhan Abir, Burteçin Zoga, Arif Akkaya ve Erhan Özçelik rol alıyorlar. Oyunun sahne tasarımı Taciser Sevinç, giysi tasarımı Gamze Kuş, ışık tasarımı Mahmut Özdemir, efekt tasarımı Umut Yüzbaşıoğlu imzasını taşıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda bu hafta perde açan bir diğer yeni oyun ise Özen Yula'nın yazdığı, Ayşenil Şamlıoğlu'nun sahneye koyduğu "Gayri Resmi Hurrem". Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde sahnelenen oyunda, Hurrem Sultan farklı bir bakış açısıyla sergileniyor. Gayri Resmi Hurrem'de Rozet Hubeş ve Şebnem Köstem rol alıyorlar. Oyunun dekor-köstüm tasarımı Feyza Zeybek, müziği Can Atilla, koreografisi Handan Özer imzasını taşıyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.