HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Söz veriyorum

09.08.2001 00:00:00
İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, ülkede "dini demokrasinin" güçlendirilmesi için çalışma sözü verdi.

Hatemi, dün mecliste yemin ettikten sonra yaptığı konuşmada, halkın, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, son 4 yıldaki bütün krizler, eleştiriler ve ekonomik zorluklara rağmen 4 yıl önce seçtiği yola tekrar ve bilinçle oy verdiğini söyledi.

Halka 4 yıl önce verdiği söze bağlı olarak ikinci görev dönemine başladığını belirten Hatemi, "Dini demokrasinin güçlendirilmesi, gelişme, kalkınma ve ülkenin istikrarı için çalışmaya söz veriyorum. Bugün halkın milletvekilleri önünde açık bir şekilde ilan ediyorum ki,ülkenin temel meselesi, yüce İslam devriminin amacı ve ürünü olan dinidemokrasinin sağlamlaştırılmasıdır. Dini demokrasi kökleşirse toplumumuz her türlü zarardan korunur" diye konuştu.

Bütün sahalarda uygun reformlar yapılması için çaba göstermeleri gerektiğini kaydeden Hatemi, "Bugünkü reformcu hareket, hem devlet, hem de toplum içinde belirleyici olmalıdır" dedi.

Hatemi, ikinci cumhurbaşkanlığı döneminde de sivil kurumların güçlendirilmesi için çalışacağını belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.