HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

SPK, TOBB'un kredisini onayladı

12.08.2001 00:00:00
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Eximbank'a vereceği kaynak için Eximbank'ın bono ihraç talebini uygun buldu.

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Eximbank), TOBB'a 106 milyon 588 bin 750 dolar tutarında banka bonosunu ihraç edecek. Bankanın ihraç edeceği banka bonoları, halka arz edilmeksizin TOBB'a satılacak.

Birleşme işlemine başlanması

Kurul, BSH Profilo Elektrikli Gereçler Sanayii A.Ş'nin, BSH Grünberg Ev Aletleri Ticaret A.Ş., Profilo Dağıtım A.Ş. ve BSH Ev Aletleri Ticaret A.Ş. ile devralma yolu ile birleşme işlemine 31 Aralık 2000 tarihli mali tabloların esas alınarak başlanması talebini uygun gördü.

Işıklar Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin 31 Mart 2001 tarihli ara mali tablolarına ilişkin özel bağımsız denetim raporu ve Celhart A.D. ve Egypt Sack S.A.E'ye ilişkin değerleme raporları görüşen Kurul, 30 Haziran 2001 tarihli mali tablolardan başlamak üzere, iştirak/bağlı ortaklıkların elde etme maliyeti ve net defter değerinin düşük olanı ile değerlenmesi, bu çerçevede iştiraklerden/bağlı ortaklıklardan Celhart A.D. ve Egypt Sack S.A.E.'nin net defter değeri üzerinden değerlenerek gerekli değer düşüklüğü karşılığının ayrılması gerektiğinin şirkete bildirilmesine karar verdi.

Ergaz'a denetim uyarısı

SPK'nın Haftalık Bülteni'nde yer alan bilgiye göre, Kurul, Ergaz Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Genel Kurul toplantılarında ortakların onayına sunulacak mali tablolarının ve bu mali tablolara dayanılarak hazırlanacak kar dağıtım tablosunun bağımsız denetime tabi tutulmuş olması hususunda uyarılmasını kararlaştırdı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.