HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Takvim Yaprağından

16.07.2001 00:00:00
İman edenlere en şiddetli düşmanlık edenler

Yahudiler, ahir zaman peygamberinin vasıflarını Tevrat'ta görmüşler; hatta O'nun Mekke tarafından geleceğine bile inanmışlardı. Fakat Peygamberimiz (sav) gelince, O'na inanmadılar. Bununla da kalmayıp O'nun en azılı düşmanı kesildiler. Zira onlar, Hz. Peygamberin kendi içlerinden çıkacağını umuyorlardı. Ayrıca gelecek peygamberi kendi maksatları doğrultusunda kullanarak Araplar'a hakim olmak, saltanat kurmak istiyorlardı. O'nu şahsi menfaat ve çirkin maksatlarına alet edemeyince O'na karşı cephe aldılar, itiraz ve iftira ettiler; en büyük düşman oldular. Kur'an-ı Kerim bunu şöyle anlatır:

- "İman edenlere düşmanlık bakımından en şiddetlilerini Yahudiler ve şirk koşanları bulursun..." (Maide: 82)

- "Daha önce kafirlere karşı zafer isterlerken kendilerine Allah katından ellerindeki (Tevrat'ı) doğrulayan bir kitap gelip de (Tevrat'tan) bilip öğrendikleri gerçekler karşılarına dikilince; onu inkar ettiler. İşte Allah'ın laneti böyle inkarcılaradır." (Bakara: 89).

Hümanist batının marifeti

Hümanist (!) Hollandalıların, 1905'te yeni icat ettikleri bir bombanın tesir gücünü, Afrikalı zavallı yerli halkın makatlarında deneme barbarlığını gösterdikleri ile 1936-1937 yılları arasında, komünist rejimin kasıp kavurduğu Sovyetler Birliğinde 14 bin mabedin yıkılarak yerle bir edildiğini biliyor muydunuz?


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.