HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

TAM BATIRDI

27.07.2001 00:00:00
Krizi çözmek adına ithal edilen Kemal Derviş, piyasaların iflahını kesti. Derviş'in göreve başladığı aylarda enflasyon, TEFE'de % 35'ti, bugün % 61, TÜFE % 36.1 idi, bugün ise % 56

57.hükümetin ortak kararıyla ithal edilerek ekonomi direksiyonuna oturtulan Bakan Kemal Derviş, krizdeki piyasaları iyiden iyiye çıkmaza soktu. Türkiye'ye geldiğinde 'krizi yakın bir zamanda atlatacağız' vaadinde bulunmasına karşın aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen hiçbir olumlu gelişme kaydedemeyen Bakan Derviş, piyasaların kriz üstünü kriz yaşamasına yolaçtı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "krizlerin zamanında gerçekleştirilemeyen çözümler ve basiretsiz uygulamalar nedeniyle" 3 ayda bir yaşanmaya başlandığını savundu. İZTO olağan meclis toplantısında konuşan Ekrem Demirtaş, toplum kesimlerinin psikolojik olarak rahatlatılması için bundan sorumlu olanların istifa müessesesini kullanmaları gerektiğini söyledi. Türkiye'nin temel meselesinin güvensizlik olduğunu belirten Demirtaş, "Demokrasi zemininde yeni bir çıkış yolu bulunmalı, insanların güveni tazelenmeli. Güvenin olmadığı ortamda insanları, bir şeyler yapmak için omuz vermeye ikna etmek oldukça zor" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.