HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Tandoğan'a davetlisiniz

08.06.2001 00:00:00
Sizler, hepiniz, 10 Haziran 2001'de, saat 13:00'da Ankara Tandoğan'a davetlisiniz.

Sizler! Sadece sizler davetlisiniz.

Evet, evet, sizler davetlisiniz.

Bu vatan bizimdir, bizim kalacak diyen sizler davetlisiniz.

Bu vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan sizler davetlisiniz.

Vatanın bölünme hesaplarını bozacak tek güç olan sizler davetlisiniz.

"Ermeni soykırım iddiaları" ile başlayan, bugün tazminat istemeye, yarın ise toprak talebiyle sonuçlanacak bu tarihi ve sinsi yalana ve ihanete tek karşı duran sizler davetlisiniz.

Parlamentolarında bu "soykırım yalanını" bir bir kabul eden ülkelerden oluşan AB kulübüne girmeye karşı olan sizler davetlisiniz.

Her önüne gelenin çantasını kapıp iç işlerimize karışması kanına dokunan "asil kana sahip" sizler davetlisiniz.

Büyük bedellerle elde edilen egemenliğin milletten alınıp, zillete devredilmesinden rahatsız olan sizler davetlisiniz.

Bu ülkeyi Cottarelli, Verhaugen, Bendit,... değil, bu ülkeyi ancak bu ülkenin insanı yönetebilir diyen sizler de davetlisiniz.

Dün Çanakkale'de işgalcilere karşı duran Laz'ın, Çerkez'in, Kürd'ün ve diğerlerinin, aynen o gün gibi bugün de kardeş olduğuna inanan sizler; Mehmet, Temel, Hasan, Rıza... sizler davetlisiniz.

Dün dedeme verdiği cizye karşılığı bu ülkede huzur içinde yaşayanların bugün gücümüzün zayıflamasından istifade ederek bazı ince ve hain hesaplar içinde olduklarının farkında olan sizler davetlisiniz.

Temsilciler Meclisi İnsan Hakları(!) Komisyonunda Türkiye'yi soykırımcı ilan eden ABD'ye ve onun servis yaptığı Bakana karşı olan sizler davetlisiniz.

Kopenhag, Nice, Helsinki yerine, TBMM'den, ama işinin ehli kişilerce ülkenin idare edilmesini isteyen sizler davetlisiniz.

Bugün kendim için ne çaldım değil, bugün bu güzel vatanım için ne yaptım sevdasında olan sizler davetlisiniz.

Mülkün temeli olan adaletin "Tahkime", bağımsızlığın önemli unsuru olan ekonominin IMF'ye, kısaca ülkenin, bazı kritik ve maksatlı "kriterlere" bırakılmasına karşı çıkan sizler de davetlisiniz.

Ülke bu kadar vahim durumda iken, hiçbir şey olmamış gibi Amerika'da Yahudi lobileriyle flört edenlere karşı olan sizler davetlisiniz.

TBMM'deki varlık sebepleri verdikleri teklifin anında ret edilmesinden ibaret olanların bu ülkeye bir hayrı dokunmayacağını görüp inanan sizler davetlisiniz.

Ülkede, tek hedefi ülkeyi bölmek olan misyonerlik faaliyetlerini "Dinlerarası Diyalog" kılıfıyla şirin göstermeye çalışanlara karşı olan sizler davetlisiniz.

Kurumlarında, şehit kanıyla renklenmiş al bayrağımızın yanına, Hıristiyan inancında 12 havariyi remzeden on iki yıldız bulunan AB bayrağını, elde avuçta bir şey yokken asma zilletinde bulunanlara karşı olan sizler davetlisiniz.

Değiştiğini ispat için dün savunduğu değerlerden bugün vazgeçen zavallılardan olmayan ve doğru bildiğinden ölümü pahasına vazgeçmeyen sizler davetlisiniz.

Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu vatanı canından aziz bilen sizler davetlisiniz.

Özellikle Çanakkale'de ve vatanın değişik yerlerinde bu vatanın bölünmemesi için şehit düşen dedesi yatan ve şehit torunu olmakla iftihar eden sizler davetlisiniz.

Sevgisi iman olan vatanı; "dayak yemediği yer" olarak tarif eden soyu sıkıntılı simalara karşı olan sizler de Tandoğan'a davetlisiniz.

Bu ülke 1919'dan daha zor günler geçirdiğine inanan ve bu uğurda mutlaka bir şey yapılmalı diyen sizler davetlisiniz.

Bu şanlı bayrağın bazı soysuzların iddia ettiği gibi bir bez parçası olmadığını, hilali Allah'ı, yıldızı Muhammed (as)'i ve rengi şehit kanını temsil eden bir mukaddes değer olduğuna inanan sizler davetlisiniz.

Evet evet sizler, sadece sizler davetlisiniz.

10 Haziran, saat 13:00'de Tandoğan'a sizler davetlisiniz.

Bayrağınızı, sadece bayrağınızı kapın ve çoluk çocuğunuzu yanınıza alıp Tandoğan'a koşun.
 
Müslim Karabacak / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.