HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Tarımda dışa bağımlılığa zemin hazırlanıyor

18.06.2001 00:00:00
Osmaniye Ziraat Odası (OZO) Başkanı Baha Başlamışlı, buğday hasadını tamamlayan üreticilerin, ikinci ürün ekimi yapamadığını belirterek, "Tarım ürünlerinde dışa bağımlılığa zemin hazırlanıyor" dedi. Başlamışlı, buğday taban fiyatının hayal kırıklığı yarattığını, üreticilerin tarım kredi kooperatifleri ve bankalara olan borçlarını ödeyemediklerini, hacizle karşılaştıklarını ve hatta bir çok çiftçiye hapis cezası verildiğini belirterek, "Hükümet, çiftçiyi küstürdü" şeklinde konuştu.

Yörede buğday hasadının büyük ölçüde tamamlandığını, ancak üreticilerin gübre ve tohum gibi ihtiyaçlarından dolayı ikinci ürün ekemediğini ifade eden Başlamışlı, şunları kaydetti: "Tarım ürünlerinde dışa bağımlılığa zemin hazırlanıyor. Böyle devam ederse hiçbir çiftçi ürün ekemeyecek, ihtiyaç ise ithal yoluyla karşılanacak. Bu ülkemiz için büyük döviz kaybı demektir. Bir an önce önlem alınmasını bekliyoruz."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.