HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Tren minibüsü biçti

05.06.2001 00:00:00
Gönen ilçesi yakınlarındaki Kırıkçayır hemzemin geçidinde Isparta-İzmir seferini yapmakta olan Göller Ekspresi, halı saha maçından dönen yolcuları taşıyan Sümer Onur yönetimindeki 32 AZ 219 plakalı minibüse çarptı.

Kazada, minübüste bulunan Ahmet Serçe (22), Nuh Kaya (31), Ünal Kaya (26) Mustafa Demir (31), Mustafa Algül (23), Ali Demir (28) ve Hüseyin Ala (26) öldü. Kazada yaralanan minibüs sürücüsü Sümer Onur (26) ile yolculardan Osman Boytekin (31), Hasan Dereli (26), Mehmet Bayındır (28), Ramazan Gencer (29), Halil Çelik (22) ve Mehmet Tunç (27) ise Isparta SSK ve Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerinde tedavi altına alındılar.

Yolcu treninin minibüsü yaklaşık 70 metre sürüklediği kazanın ardından 2,5 saat ulaşıma kapanan tren yolu, saat 04.20'de yeniden trafiğe açıldı.

Yetkililer, tren makinisti İbrahim Yalman'ın gözlem altına alındığını belirtirken, ölenlerden bazılarının cesetlerinin parçalanması nedeniyle kimlik tespitinde zorluk çektiklerini söylediler.

Sürücü treni farketmemiş

Meydana gelen tren kazasından yaralı olarak kurtulan minibüs sürücüsü Sümer Onur, "Karanlıkta treni farketmedim. Farkettiğimde ise trenin altında sürükleniyorduk" dedi.

Gönen-Kırıkçayır hemzemin geçidindeki tren kazasında yaralanan araç sürücüsü Sümer Onur, kazanın dikkatsizlik sonucu meydana geldiğini söyledi.

Onur, kazada ölen ve yaralanan kişilerin kendi arkadaşları olduğunu belirterek, olayı şöyle anlattı: "Arkadaşlarımla Gönen'e halı sahada futbol maçı yapmaya gittik. Gece saat 01.00'de maçımız bitti. Arkadaşlarla maçın kritiğini yaparak Isparta'ya dönüyorduk. Güle oynaya geldiğimiz hemzemin geçitteki treni farketmedim. Farkettiğimde ise iş işten geçmiş ve trenin altında sürükleniyorduk."

Isparta-İzmir seferini yapan Göller Ekspresi'nin makinisti İbrahimYaman ise minibüsün aniden önüne çıktığını ve fren yapmasına karşın minibüsü metrelerce sürükledikten sonra durabildiğini kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.