HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Türk Bayrağının anlamı

27.08.2001 00:00:00
Prof. Dr. Haydar Baş, Alman vatandaşlığına davetin nasıl bir tehlikeyi daha beraberinde getirdiğini de bayrak nüktesi ile şöyle anlattı:

"Alman vatandaşlığı hakkında bir başka nükte de şudur: Milletlerin bayrakları inançlarının, milli değerlerinin sembolüdür. Alman bayrağında üç renk vardır. Sarı Hz. Meryem'i, kırmızı, çarmıha gerildi iddiasında bulundukları Hz. İsa'yı, siyah renk de Ruhül Kudüsü temsil eder. Yani Alman bayrağı teslis akidesinin sembolüdür. Bizim bayrağımızdaki kırmızı renk şühedanın kanını, hilal tevhidi, yıldız da Hz. Peygamberin ruhaniyetini temsil eder. Yani bu millet tevhid ehli bir millettir demektir bu. Sen bu bayrağa selam verdiğin zaman tevhidin sahibine selam veriyorsun. Sen alıyorsun bunu burdan o tarafa transfer ediyorsun. Ondan sonra da, benim mücadelem haktır, diyorsun. Bu bal gibi batıldır. Allah ayıktırsın."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.