HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Uyum dönemindeyiz

22.07.2001 00:00:00
Geçen yılki kadrosunun önemli taşlarını transfer döneminde kaybeden, hazırlık döneminde yaptığı maçlar ve aldığı sonuçlarla değişken bir görüntü çizen Galatasaray'da, hedef yine ligde ve Avrupa'da büyük başarılar emdi etmek.

Her kulvarda başarı

Teknik direktör Lucescu'ya göre yorgunluk nedeniyle zaman zaman iyi bir oyun ortaya koyamayan Galatasaray, bu yıl da geçen yılki hedeflerine ulaşmak, şampiyonluk ve Türkiye Kupası'nı kazanmak, Şampiyonlar Ligi'nde ulaşılabilecek en üst noktaya ulaşmak için mücadele edecek.

Çok çalışmalıyız

Her iki kamp devresinde de çok ağır bir çalışma devresi geçirdiklerini söyleyen Lucescu, "İkinci kamp döneminde günde iki antrenman yaptık. Bir an önce birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Tempomuzu yakalamalıyız çünkü bu yıl da çarşamba ve pazar günleri maçlar oynayacağız. Oyuncular çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdi, ben takımdan da memnunum. Ama tabii ki kaybettiğimiz oyuncuların çokluğu nedeniyle, daha fazla çalışmamız gerekiyor." dedi.

Önemli isimler kaybettik

Transfer döneminde büyük kayıplar verdiklerini de belirten Lucescu şunları söyledi: "Tabii ki giden futbolcuların kalitesi belliydi. Onların yerini doldurmak kolay olmayacak ama yeni futbolcular da Galatasaray'ın oyununa alışacaklardır. Hazırlık maçlarında da zorlu bir mücadele verdik, zaman zaman iyi oynadık, yorgunluk nedeniyle kötü oynadığımız maçlar da oldu. Bu tip maçlarda önemli olan uluslararası maç oynama tecrübesini arttırabilmektir. Ben takımın geleceğiyle ilgiliyim daha çok." Lucescu ayrıca forvette çok kaliteli isimlere sahip olduklarını ve bu mevkide sıkıntı çekmeyeceklerini söyledi.

Yeni lider çıkacaktır

Futbolu bırakan Hagi konusuna da değinen Lucescu, "Hagi'nin yeri kolay doldurulamaz. Barcelona'dan transfer edilmişti. Yani Barcelona'ya, Milan'a, Real Madrid'e bakıp, onun kalitesinde, onun tecrübesinde bir oyuncu bulmak gerekir. Ama böyle bir fırsatımız yok. Bu nedenle onun yükünü dağıtmaya çalışacağız. Zamanla takımda bir lider oyuncu da çıkacaktır." diye konuştu.

Her sistemde oynamalıyız

Oyun sistemindeki değişik konusuna da açıklık getiren Lucescu, "Geçen yıl da bazı maçlarda, 3-5-2 sistemini denemiştik. Tabii o zaman başka oyuncularımız vardı, şimdi takımın önemli isimleri değişmiş durumda. Yeni transferlere öğretmemiz gereken şey, Ayhan ve Sergen'e örneğin, bir maçın taktiğini maç içinde çevirecek kültüre sahip olmaları. 4-4-2 oynarken farklı bir sisteme dönebilmek örneğin. Tabii bu ancak büyük deneyim gerektiriyor."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.