HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Vatandaş çocuklarına bakamıyor

12.08.2001 00:00:00
Antalya'da, maddi sıkıntı çeken iki aile, bakamadıkları gerekçesiyle çocuklarını, Umutevi'ne teslim etti. Yüksekalan Mahallesi'nde yaşayan Nermin Yapıcı (55) adlı kadın, Antalya Sokak Çocuklarını Koruma Derneği'ne başvurarak, akıl hastası kızının çocuklarıyla ilgilenemediğini, kendisinin de maddi zorluklar içinde bulunduğunu öne sürerek, torunlarının bakımının Umutevi'nce üstlenilmesini istedi. Kızı Meral Gök'ün (30) iki kez evlendiğini ve iki eşinden de ayrıldığını belirten Meral Yapıcı, şunları söyledi: "Kızım, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri servisinde 1 yıldır tedavi görüyor. Evliliklerinden olan 2 çocuğu ise 1 yıldır benim yanımda kalıyor. Fakat ben de sağ kol ve bacağımı geçirdiğim hastalık nedeniyle kullanmakta zorlanıyorum. Ayrıca tek böbrekle yaşadığım için devamlı ilaç kullanıyorum. Patronum bana acıdığı için çalıştırıyor. 107 milyon lira maaşımın 60 milyon lirasını ilaç parasına harcıyorum. Artık çocuklara bakamayacak duruma geldim."Torunları Esma Akyüz (12) ve Seyfi Barut'un (6) iyi bir eğitim almasını ve "sokak çocuğu" olmamalarını istediğini söyleyen Yapıcı, "Torunlarımla yeterince ilgilenemiyorum. Ben işteyken sokaklarda başlarına bir olay gelmesinden korkuyorum. Umutevi'nde daha güvende olacaklardır" dedi.

2 ÇOCUK DAHA...

Öte yandan yine Antalya'nın Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayan ZeynepArıkel de (39), çocuklarına bakamadığı için Antalya Sokak Çocuklarını Koruma Derneği'nden yardım istedi. Eşinin kendisini terk etmesinin ardından Barış (16) ve Özgür (13) adlı iki çocuğu ile birlikte bir gecekonduda yaşamaya başladığını belirten Zeynep Arıkel, maddi imkansızlıkları nedeniyle çocuklarına bakamadığını bildirdi. Evlere temizliğe gittiğini ve aylık 80-90 milyon lira arasında para kazanabildiğini belirten Arıkel, "Çocuklarım son günlerde sigara içip, bali koklamaya başladılar. Bu nedenle dernekten yardım istedim. Benim onlara veremediğim geleceği, devletin vermesini istiyorum" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.