HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Veliler öğrencilerden öğrenciler velilerden şikayetçi

21.05.2001 00:00:00
Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Elmas, giderek ilgi gören merkezlerinde uyum ve davranış problemleri olan çocuklar ile ailelerine yönelik psikolojik danışma hizmeti verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Merkeze getirilen ilköğretim çağındaki çocukların aileleri çocuklarının küçük hırsızlıklar yapmaları, tırnak yemeleri ve gece altlarını ıslatmaları yönünde şikayetçiler. Çocukların yaşları ilerledikçe şikayetler değişiyor. İlköğretimin 2. bölümü ve lise öğrencilerine yönelik şikayetlerin başında ise derslere ilgisizlik, karşı cinsle ilişki kuramama, yalan söyleme ve okuldan kaçma gibi eğilimler ilk sıralarda geliyor."

Öğrencilerin şikayetleri

Merkezlerine getirilen ve gelen öğrencilerin ise yapılan görüşmelerde genelde veli ve öğretmenlerden dert yandıklarını ifade eden Elmas, şöyle devam etti:

"Öğrenciler, anne-babalarının baskı kurmaları, sürekli nasihat etmeleri, kendilerini akranlarıyla karşılaştırmaları ve yeterince dinlememelerinden yakınıyorlar.

Öğrenciler zaman zaman öğretmenlerinden de dert yanıyorlar. Öğretmenlerinin öğrenci psikolojisini pek bilmediklerini ileri süren öğrenciler, öğretmenlerin öğrencilere yeterince zaman ayırmadığını da ifade ediyorlar."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.