HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Bağımsızlık mitingi

24.05.2001 00:00:00
Her zaman ifade etmeye çalıştığımız gibi, 1919'da bu milleti Sevr tuzağıyla bölüp parçalamaya muktedir olamayan güçler, bugün farklı isim ve metotlarla emellerini gerçekleştirme gayretindedirler. Dün bu hesapları Kuvayı Milliye ruhuyla bozan bu millet, bugün de aynı ruhla ve aynı heyecanla biraraya gelmesini bilmektedir.

İşte 20 Mayıs günü Kuvayı Milliye ruhunun yeniden ateşlendiği ve yediden yetmişe milletimizi sardığı gün oldu. Üçyüzbini aşkın insan kadın-erkek, yaşlı-genç, büyük-küçük bu coşkuya, bu heyecana iştirak etti. Ve dünyaya bir kez daha "Bu Vatan Bizimdir Bizim Kalacak" mesajı verildi. Kimi ülkelerde Türk bayrağının yakılmaya cüret edildiği bir dönemde Çağlayan'da binlerce bayrak gurur ve şerefle dalgalandı. Ne gariptir ki, bir kısım medya yakılan bayrağımızın görüntülerini insanlarımıza dakikalarca seyrettirirken Çağlayan'da dalgalanan bayrakları göstermekten ısrarla kaçınmışlardır. Bu durum hangi mantıkla izah edilebilir.

20 Mayıs günü yaşanan o milli ruh, o coşku ve heyecan şüphesiz görülmeye değerdi. Ancak her şeyin ötesinde en önemli husus bu milletin hiç bir ayrım gözetmeden biraraya gelmesi, tek bilek ve tek yürek olmasıydı.

Karakteri bağımsızlık olan ve tarihinin hiç bir döneminde esareti tatmamış bu millet 20 Mayıs'ta Abide-i Hürriyet Meydanında hürriyet aşkını bir kez daha abideleştirdi.

Miting meydanını dolduran ve televizyonları başında bu coşkuya iştirak eden milletimize teşekkür ediyor ve hayırlar diliyorum.
 
Prof. Dr. Haydar Baş / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.