HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Bartın İHL'de 64 öğrenciye kılıktan tasdikname!

22.05.2001 00:00:00
Bartın İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören 64 kız öğrenciye, kılık kıyafet yönetmeliğine uymadıkları gerekçesiyle, okul yönetimi tarafından tasdikname verildi.

Bir ay içerisinde üç kez, kılık ve kıyafet yönetmeliğine uymadıkları gerekçesiyle uzaklaştırma cezası alan öğrencilere, üçüncü uyarının ardından tasdikname verilerek okulla ilişkileri kesildi.

Dün sabah saatlerinde okula giderek tasdiknamelerini alan öğrenciler, "ideolojik örgütlenme'' suçundan dolayı kendilerine okul yönetimi tarafından tasdikname verildiğini belirttiler. Velileri ile birlikte okula gelen 64 öğrenci, yapılan uygulamanın haksız olduğunu söyleyerek, kararı protesto ettiklerini ifade ettiler.

Velilerden destek

Çocuklarını yanlız bırakmayan veliler ise beraberlerinde getirdikleri helvayı okul yönetimine verdiler. 7 yıldır çocuklarının imam hatip lisesinde öğrenim gördüğünü belirten veliler, "Çocuklarımızı okutabilmek için varımızı yoğumuzu harcıyoruz. Bu çocuklar türban taktıkları için okuldan atıldılar. Bu kararı protesto ediyoruz ve okul yönetimine helva ile kına hediye ediyoruz" şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.