HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Botaş atakta

21.07.2001 00:00:00
BOTAŞ, doğalgazı Türkiye çapında yaygınlaştırmak için dağıtım hatları ihalesi açarken, doğu ve batı Karadeniz bölgelerine de doğalgaz iletimini sağlayacak mühendislik ve güzergah etüt çalışmalarını başlattı. Botaş'dan yapılan açıklamaya göre, doğalgazın Türkiye çapında yaygınlaştırılması ve özellikle sanayi bölgelerine doğalgaz arzı sağlanması amacıyla, branşman hatları A tipi basınç düşürme, ölçüm istasyonu ve fabrika bağlantı hatları ile B tipi basınç düşürme, ölçüm istasyonu inşaat ve montaj işlerini kapsayan dağıtım hatları ihalesi açılması kararlaştırıldı. Bu ihalelere daha önce BOTAŞ tarafından yeterlilik çalışmasında 50 ve daha üzerinde puan alan 57 yerli firma davet edildi. Projelerle ilgili ihale evrakları, 23 Temmuz- 3 Ağustos tarihleri arasında her bir dağıtım paketi için bin dolar karşılığında satılacak.

Finansman BOTAŞ'tan

BOTAŞ özkaynakları tarafından finanse edilecek dağıtım hatları projelerinde soru sorma son tarihi 10 Ağustos, cevap verme son tarihi 17 Ağustos ve teklif alma son tarih olarak 4 Eylül 2001 saat 10.00 olarak belirlendi. İhale paketleri, proje sırasıyla ihale komisyonu tarafından firmaların huzurunda 4 Eylül 2001 tarihinde açılacak. İhale komisyonunca ihale anında yapılacak değerlendirme sonrası en uygun teklif veren firma/konsorsiyumların teklifleri takip eden ihale paketlerinde açılmayacak. Firmalar konsorsiyum oluşturarak teklif verebilecek olup bir firma ancak bir konsorsiyum içinde yer alabilecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.