HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Bundan iyisi Şam'da kayısı

14.10.2003 00:00:00
İngiltere yenilgisiyle Portekiz vizesi için rötar yapan (A) Milli Takımımız, Letonya ile ilk maçını deplasmanda yapacak. Baraj mücadelesinde ilk maçlar 15-16 Kasım, rövanşlar ise 18-19 Kasım tarihlerinde yapılacak. Kura sonunda diğer eşleşmeler şöyle oluştu:

İskoçya-Hollanda

Hırvatistan-Slovenya

Rusya-Galler

İspanya-Norveç

Çok koşuyorlar

Kaptan Bülent Korkmaz, Letonya ile eşleşmeyi değerlendirerek, "Letonya çok güçlü bir ekip, zor maçlar oynanacak" dedi. Letonya'nın kamuoyu tarafından önemsenmemesinin, kendilerini etkilemediğini anlatan Bülent, "En son İsveç'i yendiklerini biliyoruz. Çok iyi bir ekip, çok koşuyorlar ve mücadele ediyorlar. Maçlar zorlu geçecek. Kamuoyu Letonya'yı hafife alabilir, ama bizim öyle bir lüksümüz yok" diye konuştu.

Borcumuz var

Beşiktaş ve milli takımın başarılı sol kanat oyuncusu İbrahim Üzülmez ise Letonya'nın, çıkabilecek diğer rakipler Hollanda ve İspanya'ya nazaran daha iyi bir kura olduğunu söyledi. "Türk milletine borcumuz var" diyen İbrahim, "Letonya veya bir başkası farketmez. Milli takım Portekiz'e gitmek zorunda. Portekiz'e giderek bu borcumuzu ödeyeceğiz. Sahaya Türk milletini düşünerek çıkacağız ve iki karşılaşmayı da kazanacağız" şeklinde konuştu.

Hafife alınmamalı

Emre Aşık ise, Letonya'nın son yıllarda Avrupa futbolunda çıkışa geçen bir ülke olduğunu belirterek, "Çok zorlu bir gruptan çıktılar. Son maçlarında da lider İsveç'i deplasmanda yendiler. Ciddiye alınması gereken bir rakip. Çok dikkatli olmalıyız" dedi. Emre, ilk maçı deplasmanda oynayacak olmalarının avantaj olduğunu da vurguladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.