HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Burgazada yangını sabotaj

15.10.2003 00:00:00
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Burgazada'daki ormanlık alanı kül eden yangının çöplükten kaynaklanmadığını, birkaç farklı yerde birden başladığının tespit edildiğini söyledi.

Bu yangının, 2B veya ev yapmak için çıkarılmak istendiğini sanmadığını belirten Gürtuna, "Neden yakıldığı konusunu emniyetimiz araştırıp bulacaktır" diye konuştu. Gürtuna, Büyükşehir Belediyesi olarak Burgazada'yı eski güzelliğine kavuşturacaklarını sözlerine ekledi.

Sabotaj raporu 4 imzalı

İstanbul Orman Bölgesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı uzmanlarının imzasını taşıyan Burgazada'daki yangınla ilgili olarak hazırlanan rapor tamamlandı.

Raporda yangının çöplükten kaynaklanmadığı ortaya çıktı. Rapora göre, yangın bir noktadan değil birden fazla noktadan başladı. Raporda orman içinde yanan binaların genel özelliğinin tek katlı gecekondular olduğu, orman alanı dışında kalan ve yanan binalarınsa yangından bağımsız bir müdahale sonucu tahrip olduğu belirtildi.

Tahribatın şiddetli lodos ve nem oranının kritik sınırın altında bulunması nedeniyle artığı vurgulanan raporda yol ağının yetersiz ve dar olması nedeniyle yangına müdahalede zorlanıldığı belirtildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.