HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Çankaya'da güvenlik zirvesi

21.09.2001 00:00:00
ABD'nin uğradığı saldırıların ardından önceki gün ilk kez Başbakanlık'ta toplanan 'güvenlik zirvesi' dün de Çankaya Köşkü'ne taşındı

ABD'nin Afganistan'a karşı ilan etmeyi iyice kafasına koyduğu savaş, Ankara'da hareketli saatlerin yaşanmasına yol açıyor. Önceki gün Başbakanlık'ta yapılan 'güvenlik zirvesi'nin ardından dün de, Çankaya Köşkü'nde benzer bir tolantı yapıldı.

Başbakanlık'ta önceki gün yapılan zirvede ise Ankara'yı hesaba katmayan Başkan Bush'a, Türkiye'nin terörle mücadele deneyimlerini içeren bir mektup gönderilmesi kararlaştırıldı.

Mektupta; "Halk bombalanırsa, İslam dünyasında tepki doğar. Pakistan parçalanabilir'' denildi. Hükümet ortakları, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı, dün de saat 15.00'te Çankaya Köşkü'ne çıkarak, bir anlamda 'mini MGK' toplantısı yaptılar. Bu toplantı sonunda da, Türkiye'nin global terör ve terörle mücadele konusundaki deneyimleri ile Afganistan'ın bombalanması halinde İslam dünyasında doğacak tepkiler, ABD Başkanı George W. Bush'a bir mektupla iletilecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.