HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Çeçenler Rus uçağı düşürdü

16.06.2001 00:00:00
Rus Hava Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı Vladimir Mihaylov, İtar-Tass ajansına yaptığı açıklamada, uçağın enkazının Çeçenistan'ın güneyindeki dağlık İtum-Kale bölgesinde bulunduğunu ve pilotun öldüğüne kesin gözüyle baktıklarını belirtti. Mihaylov, "İkinci uçağıda yakında bulmayı umuyoruz" dedi.

Uçaklar, güneydeki Şatoy bölgesi üzerindeyken, önceki akşam saatlerinde aniden radardan kaybolmuş, Çeçen savaşçılar uçakları düşürdüklerini öne sürmüşlerdi.

Katilamlar sürüyor

Rusya'nın Çeçenistan'daki katliamları ve yargısız infaz uygulamaları sürüyor. Çeçenistan'ın iki ayrı bölgesinde toplam 11 kişinin cesetleri bulundu.

Rusya İçişleri Bakanlığı'nın Çeçenistan'daki bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre, başkent Grozni yakınlarındaki Pabedinskoye köyü ormanlık arazisinde 7 kişinin cesedi ve bir ağır yaralı bulundu.

Bu kişilerin tümünün yerel yurttaşlar oldukları ve en gencinin 16 yaşında olduğu belirtildi.

Vedeno bölgesinde de kurşun delikleriyle dolu iki aracın içinde 4 ceset

bulundu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.