HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Clinton'un kardeşi iddiaları cevaplayamıyor

30.06.2001 00:00:00
ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton'ın kardeşi Roger Clinton'ın, Beyaz Saray'dan açıklanan son gün başkanlık aflarını araştıran kongre komitesine, bir uyuşturucu kaçakçısının kızından hangi sebeple 50 bin dolar aldığı konusunda bilgi vermeyeceği bildirildi.

Avukatı, Roger Clinton'ın, komite başkanı milletvekili Dan Burton'a bir mektup yazarak, bu konuda açıklama yapmayacağını bildirdiğini söyledi.

Burton'ın komitesi, eski Başkan Bill Clinton'ın, Beyaz Saray'daki son gününde, beklenmedik bir şekilde açıklanan mahkum aflarını araştırıyor. Roger Clinton'ın, o dönemde başkan olan kardeşi Bill'in affını garanti ederek, yaptığı aracılık karşılığında bazı suçlulardan para aldığı iddia ediliyor.

Roger Clinton'ın, eroin kaçakçılığı suçundan California'da 45 yıldır hapiste olan Rosario Gambino için aracılık etmeye çalıştığı önesürülüyor. Roger Clinton'ın, Rosaria Gambino'nun kızı Anna'dan 50 bin dolarlık çeki neden aldığını açıklaması

isteniyor.

Eski Başkan Clinton, ofisteki son saatlerinde 40'a yakın mahkumu affederek, bu beklenmedik davranışıyla ABD'de siyasetçileri şaşırtmıştı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.